89 vjeçarja – Kirurgja më e vjetër në botë

Nëse keni menduar se në kirurgji nuk ka shumë befasi dhe kuriozitete, atëherë gaboheni. Kirurgja më e vjetër në botë vazhdon të jetojë dhe ka 89 vjet teska gjendet në Moskë, shkruan Daily Mail, përcjellë Klan Kosova. Alla Ilyinichna Levushkina është kirurgja e cila punon në spitalin e qytetit Ryazan e sigurisht që për të […]“Çfarë bën zengjini, çuditet fukaraja”: Princi saudit paguan biletat e aeroplanit për 80 zogj (Foto)

Një pilot i Etihad Airways së fundmi ka shpërndarë një fotografi të çuditshme të një aeroplani komercial të mbushur me 80 zogj, secili me bileta individuale të paguara nga një princ saudit. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, imazhi i pazakontë i kopesë së zogjve të ulur në kabinën e aeroplanit ka bërë kureshtarë […]

I nxehur nga pritjet e gjata, qytetari paguan 3 mijë dollarë taksa në monedha: 12 orë për t’i numëruar

Një qytetar nga Virxhinia duket se është ndjerë i indinjuar nga orët e gjata të pritjes që është dashur të kalojë në zyrën e taksimit të shit-blerjes së makinave. Ndaj ai ka vendosur që këtë radhë t’u marrë kohën punonjësve, në të njëjtën mënyrë që ata i marrin kohën atij. Nick Staford ka paguar rreth […]
Turqi, mbi 2 milionë aplikime për haxhin

ANKARA (AA) – Rreth 335 mijë njerëz në Turqi kanë aplikuar për herë të parë për të kryer haxhin. Duke llogaritur edhe aplikimet e mëparshme këtë vit pritet të ketë mbi 2 milionë njerëz që duan të shkojnë në tokën e shenjtë, raporton Anadolu Agency (AA). Krahas 335 mijë aplikimeve të reja edhe 1 milionë […]
Dhjetë urat më të frikshme në botë

Në botë ekzistojnë shumë gjëra interesante. Por asgjë nuk është më e rëndësishme sesa gjërat që i lidhin njerëzit. Urat. Janë disa ura të mrekullueshme në botë që lidhin popujt ndërmjet tyre – në disa raste janë edhe të frikshme, por së paku gjithçka duket e magjishme, transmeton Klan Kosova. Për më shumë shikoni fotografitë […]